Všichni jsme umělci

Všichni jsme umělci a to bez rozdílu pohlaví, národnosti, věku, oborů, názorů, charakterových rysů a pod.

Každý z nás se jako umělec narodil.

Když se podíváme kolem sebe ve většině případů vnímáme okolní svět podobně, jako jiní. Vidíme, že stromy jsou zelené, nebe modré, po silnici jezdí auta a to, co štěká je pes.

Ale ve skutečnosti každý z nás žije ve svém malém světě, ve svém vesmíru, na své malé planetě ve svém vlastním obraze.

A proto se také životy lidí liší.

Stejně jako se umělci rozhodují, kterému oboru, technice či námětu se budou věnovat, tak také my lidé se rozhodujeme na co se ve své mysli zaměříme. Čemu dáme pozornost, v jaké oblasti se chceme učit a rozvíjet a jakým způsobem ho tvořit.

Do určitého věku náš život až tak ovlivnit nemůžeme. Jsme velmi závislí na našich rodičích, kteří se, ve vší lásce, snaží připravit nás na život v dospělosti.

Každý z nich (z nás) to dělá jiným způsobem, ale vždy nejlépe, jak to dokáže.

My díky jejich volbám a vedení získáváme různé zkušenosti a nástroje, jak potom v dospělosti tvořit svůj vlastní svět.

Někdy se stane, že člověk dostane pouze tmavé barvy a omšelé plátno.

Jak v takovém případě nakreslit nádherný barevný obraz, když nemáme světlé barvy a krásné bílé plátno?

Buď budeme pracovat s tím, co máme a tvořit další temné obrazy, anebo sebereme všechnu sílu a vydáme se na cestu hledání barev.

Ano, většinou to není lehká cesta posypaná plátky růží, ale pěkně trnitá. Jelikož náš vnitřní svět je plný tmavých barev. Naše mysl není nastavena na to vidět světlé barvy v temnotě.

A proto musíme překročit svůj práh, pokořit pohodlnost, protože na co jsme zvyklí, to je pohodlné a vědomě hledat sebemenší náznak světlé barvy.

Že čím víc se zaměřujeme na to, co chceme, tím více se náš mozek a smysly zaměřují na hledání toho, co jsme jim zadali. A najednou uvidíte jednu barvu tam, druhou tady a v okamžiku si všimnete, že vidíte jen samé úžasné barvy.

Náš mozek je neuvěřitelný orgán, ale ještě dokonalejšími jsme my sami. Protože my jej řídíme. My zadáváme pokyny na co se má zaměřit. My rozhodujeme, co má řešit, které myšlenky více probírat a které nechat plavat.

Proto nezapomeňte na to, že jste se narodili, jako dokonalé bytosti, které mohou svůj život namalovat v těch nejkrásnějších barvách. Pokud se pro ně rozhodnete.

A i když to ne vždy je jedna velká barevná jízda jako v pohádce o Trollech, ty temné dny nemusí být tak časté a dlouhé.

Stačí se jen rozhodnout.

A pokud se chcete dozvědět, jak to vlastně vše funguje a jak nám může pomoci umění, přečtěte si třeba můj e-book „Skutečná síla umění” ve kterém detailněji popisuji, jak nám umění pomáhá měnit naše myšlení.

A pokud už ode mě e-book máte a líbil se vám, můžete si vyzkoušet minikurz zdarma Artekinese aneb Uměním rozpohybujme svůj život, kde si vše vyzkoušíte na vlastní kůži 😉

Přeji Vám krásné dny plné těch nejkrásnějších barev 🙂

S láskou Bohunka

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů