V kůži Harryho Pottera a královny Elzy

Kdo mě zná, ví, že jsem velkým milovníkem Harryho Pottera a všech možných fantazijních příběhů. Ale jsem především milovnicí pohádek a přiznávám většinou těch, které mají co do činění s kouzly.

Že bych byla nakonec opravdu čarodějnice? 😀 Kdo ví 😉

Ale pravda je, že mě na těchto pohádkách vždy něco přitahovalo a až do nedávna jsem netušila co.

Dnes jsme se však s dětmi dívali na pohádku Frozen- Ledové království. Krásný příběh o dvou sestrách, z nichž jedna má kouzelnou moc všechno zmrazit a druhá to všechno zachránit.

Pohádku jsme viděli asi tisíckrát, ale dnes mě na ní zaujala jedna scéna.

Jednalo se o první díl, kdy král přivezl mladší sestřičku Annu k trolům, aby ji pomohli, jelikož jí její sestra omylem zasáhla při hře svým kouzlem do hlavy. Pratrol vysvětloval starší sestře Elze, že v její moci se skrývá spousta krásy, ale také nebezpečí, a že strach bude její nepřítel.

Pokaždé, když jsme se na tuto pohádku dívali, jsem tuto scénu vnímala podprahově, až dnes mi to vše docvaklo.

Již několik let se zabývám kvantovou fyzikou a vlivem energií na náš život. A zjistila jsem jednu podstatnou věc,

všichni jsme kouzelnou bytostí s určitou magickou mocí.

Jak to přesně myslím?

Nejedná se o to, že bychom v sobě skrývali moc něco zmrazit, či vyslovili kouzelné zaklínadlo a věci kolem nás létaly. Naše „čáry” mají trochu jiná jména- štěstí, strach, vztek, nenávist, láska atd.
Toto jsou naše kouzla (takže alohomora nám v našem matrixu moc nepomůže ;-))

Cesta toto pochopit pro mne byla dosti složitá a trnitá.

Stejně jako v pohádce o Anně a Elze, kde se Elza ze strachu schovala před celým světem a nikoho k sobě nepustila ani svou milovanou sestru, protože se bála. Nakonec se ten strach musel projevit, aby mu byla schopna čelit. Opět ze strachu utekla a zanechala za sebou spoušť. Následně zase ze strachu smrtelně zranila svou sestru, která z největší lásky se doslova z posledního dechu postavila mezi svou sestru a muže, který byl zosobněním všech strachů obou sester.

A Elza se najednou ocitla v situaci, kdy přišla o svou milovanou sestru. Již nebyl prostor, aby se bála, nebylo se totiž o co bát. A najednou ta děsivá bouře, která ničila vše kolem sebe, utichla.

I já jsem se ve svém životě ocitla v podobné situaci jako Elza a díky tomu jsem si uvědomila, že jsem celý svůj život žila na základě strachu.
Neustále jsem se o něco nebo o někoho či něčeho bála. Ani jsem si neuvědomovala, že žiji v budoucnosti, která neexistuje a nemusí nastat. Stále jsem se bála udělat nějaký krok, co když …. a držela jsem se pěkně bezpečně ve své komfortní zóně. Teda až do chvíle, kdy jsem stejně, jako královna Elza, přišla o to nejdůležitější v mém životě a stejně jako v jejím případě, již nebyl prostor pro to se bát.

Už nebyl důvod.

A najednou i v mém životě ta šílená bouře utichla.

Uvědomila jsem si, že když se neustále o něco, nebo o někoho či něčeho bojím, ochromuji tím sama sebe a tím, že nežiju naplno, ale jen v neustálém sevření, tvořím si tak budoucnost, kde je plno strachu. Strach je totiž zase magické kouzlo „temné strany”, protože strach je největší nástroj manipulace, kterou využívají ty nejtemnější síly.

Stejně jako v příběhu o Harrym Potterovi. Dokud se Harry bál měl nad ním lord Voldemort převahu. Nad ním i nad všemi dalšími. Doslova si liboval v jejich strachu a mával s nimi jako s loutkami. Harry byl zranitelný a proto musel neustále utíkat a skrývat se.
Ale ve chvíli, kdy Harry přijal svůj osud a i přes strach, který samozřejmě úplně nezmizel, se oddal všemu, co mělo přijít, byl klidný, v tu chvíli nad ním Voldemort ztratil moc a Harry ho mohl následně porazit.

Stejně tak i my se můžeme rozhodnout, jak s naším strachem naložíme. Můžeme mu úplně podlehnout a neustále před ním utíkat. Utíkat z míst, kde se něčeho (ať už je to reálné nebo ne) bojíme, před lidmi, kterých se bojíme, situací, kterých se bojíme a necháme se těmito strachy svázat. Anebo je přijmeme a ze srdce vyšleme obrovskou lásku, klid a vděčnost za vše, co se stalo, děje anebo se bude dít.

Tehdy můžeme využít naše kouzla, naše emoce.

Můžeme podléhat strachu, nenávisti a dalším negativním silám, které nás staví přesně tam, kde nás chtějí mít, a my si myslíme, že to děláme z důvodu, abychom se ochránili a nikdo nám nemohl ublížit. Budeme utíkat nebo bojovat. Anebo i přes všechen strach procítíme obrovskou lásku a vděčnost za další překážku, která nás má posunout dál, a řekneme si: „Však to nějak zvládneme!” a již nebudeme bojovat, ale kreativně hledat řešení, jak danou situaci vyřešit, poučit se a jít zase dál. Ale vždy budeme cítit lásku a vděčnost.

Je to neuvěřitelné, ale přesně v tomto se ukrývá naše kouzelná moc. Pokud se rozhodneme pro strach (nenávist, hněv, agrese, boj, útěk) naše kouzelná moc bude našim nepřítelem. Jestliže se však i přes všechnu bolest a strach rozhodneme pro lásku, klid a vděčnost, bude nám naše kouzelná moc sloužit a bude velice prospěšná, jak nám, tak druhým. Stejně jako v Ledovém království.

Protože Láska rozehřívá.

 

S láskou Bohunka

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů