Můj příběh

Jmenuji se Bohumila F. Kohutová.

Jsem nadšenou milovnicí života a umění.

„Jednoduše a srozumitelně vysvětluji lidem, jak prostřednictvím umění měnit své myšlenky, následně vnímání svého okolí a tím si tvořit šťastnější a spokojenější život.”

Umění v mém životě mělo vždy velmi důležité místo.

Ráda jsem ve volných chvílích tvořila cokoliv z čehokoliv a neustále mě bavilo vymýšlet nové a nové věci.

Také se pro mne stalo nástrojem, jak překonat těžké chvíle v životě.

Aniž bych to věděla, tak jsem se celý život vlastně připravovala na to,           abych jednoho dne vytvořila metodu Artekinese, která spojuje výtvarné umění, tanec a práci s vlastními myšlenkami.

Tvořila jsem v podstatě neustále

Narodila jsem se jako hodně kreativní člověk.

A jak už to tak bývá, život nám připravuje různé situace, aby nám pomohl odhalit, co se v nás ukrývá, kde máme své silné stránky a jaké jsou ty slabé. Také já jsem v životě musela absolvovat několik „zátěžových testů” a proto jsem měla neustále pocit, že ve svém životě něco dělám špatně, že jsem špatná a tak jsem hledala způsoby, jak se změnit a být lepším člověkem.

Prošla jsem několika terapiemi od regresní terapie, přes kineziologii, rodinné konstelace anebo Techniku kvantového doteku matrixu a mnoho dalších. Spoustu věcí jsem si díky těmto terapiím uvědomila a především to, že vše v mém životě záleží čistě jen na mně. Na mých myšlenkách, postojích, jednáních a činech a také na mé vůli a schopnosti dívat se na dané situace určitým pohledem.

Za začátku jsem podléhala panice a neustále se na těžké životní situace dívala, jako na své selhání a často jsem se za ně trestala. Než jsem pochopila jejich význam a přijala je, jako lekce, které mi pomohou posunout se ve svém životě osobnostně dopředu. A také jsem musela zjistit, že...

...pokud chci něco změnit, musím nejprve pochopit, jak přemýšlím a proč a jak to následně změnit.

V tom mi velmi pomohlo umění.

Během tvorby jsem totiž nejprve sledovala své myšlenky. Jaké se mi honí hlavou, které mi jsou příjemné a které ne. Jak se cítím, když přemýšlím nad danou věcí. Také jsem vysledovala, kdy během tvorby nepřemýšlím a plně se soustředím, tak, že myšlenky nad běžnými starostmi nemají šanci.

Začala jsem se tomuto tématu tedy věnovat intenzivněji

Život totiž není vždy snadný, ale je na nás, jak se k daným etapám svého života postavíme. Zda se jimi necháme zlomit, anebo v nich nalezneme poučení a návod, jak v dalších krocích našeho života neopakovat podobné chyby.

Člověk se totiž neustále vyvíjí a roste. Je to důvod, proč žijeme. Proto není potřeba se hroutit, jen občas musíme nalézt něco, co nám pomůže z dané situace elegantně vytančit.

A mým tanečním partnerem je umění.

A pokud Vás zajímá, jak to tedy dělám, vstupte se mnou do světa, kde umění pomáhá aktivovat naší pozitivní mysl 😉