Zajímá vás, co je to vlastně ta Artekinese?

Klikněte na tlačítko a vstupte do úvodního minikurzu

„Artekinese aneb Uměním rozpohybujme svůj život!”

A tam vám vše ukážu a vysvětlím 😉

Artekinese aneb Uměním rozpohybujte svůj život

Artekinese je metoda, která nám prostřednictvím tance a výtvarného umění pomáhá nalézt cestu ke šťastnému a naplněnému životu.

Tuto metodu jsem vymyslela na základě svých životních zkušeností, dovedností a zájmů.

Když jsem se začala intenzivně zajímat o to, jak naše myšlenky ovlivňují náš život, uvědomila jsem si, že je potřeba mít v životě něco, co nám pomůže odpoutat naši pozornost od těch nechtěných.

Je to jako bychom v hlavě měli dvě osobnosti. Jednu sabotérskou (ego) a druhou podporující (láska) a ty mezi sebou neustále bojují.

Na nás však je, abychom se rozhodli se kterou budeme souhlasit a které dáme slovo, aby se projevila naplno.

Ego využívá negativních myšlenek a katastrofických scénářů, aby nás ochromilo a dostalo se tak k moci. Láska pracuje mnohem jemněji a potřebuje něco, co nás uvede do klidu, abychom si vše mohli v bezpečí promyslet a následně reagovat.

Potřebuje nějakého parťáka.

Parťákem mé vnitřní lásky bylo vždy výtvarné umění a tanec. Při těchto aktivitách jsem se dokázala ocitnout v jiném světě. Na chvíli opustit reálný svět, umlčet ego a vše si jen tak užívat. Dostala jsem se tak do klidu a najednou jsem nereagovala zbrkle a ubližně. Spíš jsem dokázala najít řešení, které bylo přijatelné pro obě strany.

To se sice ze začátku egu moc nelíbilo, ale časem se dalo na ústup a teď už reaguje pouze v případě, kdy má ochránit mé fyzické tělo. To je také jeho hlavní úloha.

Propojila jsem tedy tanec a výtvarné umění (přesněji automatickou kresbu), abych se dokázala ocitnout ve stavu klidu, vděčnosti a radosti, kdykoliv se mi chce, anebo to potřebuji.

Vše se najednou v mém životě začalo měnit. Zmizely zbytečné konflikty a hádky. Lidé, se kterými jsem tyto hry hrála, se z mého života vypařili, anebo jsme tyto hry spolu přestali hrát.

A já konečně nalezla tolik vytoužený klid.

Mohla jsem malovat, hrát si s fantazií, vymýšlet nejrůznější obrazy a žít život, kdy se každý den cítím šťastná a spokojená.

Jak tedy artekinese funguje?
1) BĚHEM ARTEKINESE PRACUJEME S NAŠIMI MYŠLENKAMI Nejprve je důležité pozorovat své myšlenky a pocity, které dané myšlenky způsobují a prostřednictvím tance a automatické kresby „donutit” náš mozek zaměřit se pouze na ty pozitivní. Nebo jednoduše na ty, které nám nedělají život nepříjemným. Díky kterým nepociťujeme žádné negativní emoce.
I když negativní emoce jsou také důležité, jelikož nám pomáhají uvědomit si, co je v našem životě špatně a následně na naší mysli záleží, jak se k danému problému postaví, zda bude kreativní a začne hledat způsoby, jak problém vyřešit, anebo se zaměří na vytváření dalších a dalších negativních obrazů a tělo se začne utápět v depresích. I v tomto nám pomůže artekinese.

2) POMÁHÁ NÁM DOSTAT SE DO STAVU VDĚČNOSTI, díky kterému můžeme konečně pocítit opravdovou hojnost ve všech oblastech života a naučit se s ní pracovat, hojnost totiž přichází v případě, kdy se člověk cítí šťastný i v období života, kdy se mu zrovna moc nedaří a aby byl člověk šťastný musí se neustále cítit vděčný.

3) ZJISTÍME, JAK PROSTŘEDNICTVÍM TANCE A AUTOMATICKÉ KRESBY PŘIJMOUT SEBE SAMA A NAUČIT SE BÝT ŠŤASTNÝ SÁM SE SEBOU.

4) ZJISTÍME JAK SI DO SVÉHO ŽIVOTA PŘITÁHNOUT SVÉ NEJVĚTŠÍ SNY A PŘÁNÍ A JAK NALÉZT KLID A NAPLNĚNÝ ŽIVOT.

 

Zajímá vás, jak to celé probíhá? Tak vstupte do minikurzu zdarma!